Kino dla Ciebie

THE ROOM (2003)

the room1/10

Gatunek – melodramat

Produkcja – USA

Rok – 2003

Reżyseria – Tommy Wiseau

Scenariusz – Tommy Wiseau

„The Room” to ponadczasowa i kultowa już produkcja Tommy’ego Wiseau okrzyknięta najgorszym filmem wszech czasów. Fabuła tego „dzieła” praktycznie nie istnieje. Można rzec, że to zlepek różnych, czasami wręcz absurdalnych wydarzeń. Przypadkowych, posklejanych nieumiejętnie i nieudolnie. Totalny chaos to główny atut filmu.
„The Room” praktycznie nie posiada żadnych walorów artystycznych. Mimo to tysiące ludzi na całym świecie obejrzało i obejrzy ten twór. Dlaczego?Przede wszystkim dlatego aby przekonać się jak ważny dla Tommy’ego Wiseau był jego własny film. Film, który spełnił jego  marzenia o aktorstwie i wielkiej karierze. Film, który stał się porażką a jednocześnie, paradoksalnie, wielką pochwałą nieustającej wiary w amerykański sen.

W mojej ocenie „The Room” to film z reżyserią poniżej przeciętnego poziomu, przepełniony absurdami, wręcz z koszmarnym aktorstwem.
To film tak zły, że aż dobry w swojej brzydocie i niedorzecznościach. Oglądając go czułam niedowierzanie połączone z zażenowaniem a jednak nie ogarniało mnie znużenie. I w tym właśnie tkwi fenomen filmu. 
Podsumowując – „The Room” zasłużenie nosi miano najgorszego filmu wszech czasów. Przekracza bowiem wszelkie granice dobrego smaku i jest zlepkiem błędów jakie tylko można popełnić podczas kręcenia filmu.
Z pewnością jest on klasykiem nieudolnych dialogów, nieudolnych scen erotycznych i nieudolnego aktorstwa.
Śmiało można powiedzieć, że Tommy Wiseau jako scenarzysta, reżyser i aktor osiągnął wyżyny amatorszczyzny. 

Oglądając „The Room” przeżyłam szok ale jednocześnie fascynację. Fascynację przede wszystkim szalonym Tommy’m Wiseau, który mimo klapy osiągnął swój cel – zrealizował swoje największe marzenie.
Polecam. Ten bezsensowny pod każdym względem film potrafi wzbudzić podziw. Spróbujcie wytrwać jak i ja wytrwałam do końca seansu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *