Kino dla Ciebie
Kino Dla Ciebie

THE TAKE (2009)

Kino Dla Ciebie8/10

filmweb8.1/10

Kino Dla Ciebie8.0/10

Gatunek – dramat, kryminał

Produkcja – Wielka Brytania

Rok – 2009

Reżyseria – David Drury

Producent – Willow Grylls

The Take (2009)

„The Take”- brytyjski miniserial, to mocny, gangsterski kryminał oparty na powieści Martina Cole. I bardzo dobry pod względem aktorskim!

Wyróżnia się w nim przede wszystkim Tom Hardy jako wybuchowy, nieprzewidywalny i groźny Freddie. Na uwagę zasługują także inni aktorzy: Kierston Wareing w roli zaniedbywanej i nieszczęśliwej żony gangstera oraz Brian Cox, jako typowy boss kryminalista, rządzący nawet zza krat.

Wciągająca fabuła, brutalna i dobrze przekazana, trzyma w napięciu przez cały miniserial. Porachunki gangsterskie i rodzinne dramaty pokazane są w sposób bardzo wiarygodny i tak przekonujący, że czujemy się wręcz zżyci z bohaterami.

Serial „The Take” to kino jakie lubię —  tajemnicze, z wartką akcją, pochłaniające i ciekawe. Jedyne co mam do zarzucenia serialowi to to, że trwał zbyt krótko. Cztery godziny minęły bardzo szybko, a ja chciałam więcej i więcej 😉

Film jest być może nieco przewidywalny, ale nie naciągany, nie nudny i spójny od początku do końca. Polecam i czekam na wasze opinie! Czy Wam ten miniserial też się tak spodobał?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *