Kino dla Ciebie
Kino Dla Ciebie

TRZECIA GWIAZDA (2010)

Kino Dla Ciebie7/10

filmweb7.6/10

Kino Dla Ciebie7.7/10

Gatunek – dramat, komedia

Rok – 2010

Produkcja – Wielka Brytania

Reżyseria – Hattie Dalton

Scenariusz – Vaughan Sivell

TRZECIA GWIAZDA (2010)

 

„Trzecia gwiazda” to dobry film — prawdziwy i emocjonalny, wzrusza i bawi jednocześnie. Dobra obsada aktorska: wyróżnia się wśród niej Benedict Cumberbatch, w roli śmiertelnie chorego Jamesa. Aktor  stworzył postać bohatera bardzo realistycznego, prawdziwego w swojej chorobie, bólu i cierpieniu. Pozornie opowiadana w filmie historia niczym się nie wyróżnia, czasami jest zbyt przewidywalna, ale jest po prostu taka, jakie jest życie.

To piękna opowieść o przyjaźni: tej prawdziwej, tej do końca, na dobre i złe. Przyjaźni zdolnej do największych poświęceń, nawet tych wbrew sobie, ale dla dobra przyjaciela. Film zmusza do refleksji w trakcie seansu i długo po nim — do zastanowienia się nad własnym życiem, ideałami, marzeniami i uczuciami. Klimat filmu doskonale podkreślają wspaniałe zdjęcia dziewiczej przyrody i spokojna muzyka. Mimo smutku, jaki przewija się przez cały obraz, nie brakuje w nim humoru. Humoru, który ma osłodzić ostatnie dni życia najlepszego przyjaciela.

Film „Trzecia gwiazda” jest niezwykle szczerą, autentyczną historią o życiu i umieraniu, o radości i smutku, o przyjaźni i poświęceniu. Warto zatrzymać się na chwilę, obejrzeć ten film i …zastanowić się nad własnym życiem. Melancholijnie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *