Kino dla Ciebie

TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI (2017)

trzy billboardy za ebbing, missouri9/10

Gatunek – dramat, komedia, kryminał

Produkcja – USA, Wielka Brytania

Rok – 2017

Reżyseria – Martin McDonagh

Scenariusz – Martin McDonagh


„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” ( oryginalny tytuł „Three Billboards Outside Ebiing, Missouri ) jest niezwykle przejmującym i bolesnym filmem o poszukiwaniu prawdy. Obrazem o walce z systemem, miłości i poczuciu pustki po stracie bliskiej osoby.
Świetna historia, doskonale opowiedziana, doskonale zobrazowana i co najważniejsze perfekcyjnie zagrana. Każdy z bohaterów filmu jest ciekawą i barwną postacią. Każdy posiada tajemnice, problemy i marzenia. „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” pokazuje w bardzo dogłębny i wyszukany sposób ich tragedie, problemy i ból.

Wśród obsady aktorskiej króluje Frances McDormand jako Mildred Hayes – zgorzkniała i smutna kobieta, która nie może pogodzić się z bezsensowną i niewyjaśnioną śmiercią córki. Obok niej warto wspomnieć chociażby postać szeryfa Billa Willoughby’ego ( Woody Harrelson ) – porywczego ale szukającego prawdy przedstawiciela prawa. Sam Rockwell w roli funkcjonariusza Dixona to kolejna niezapomniana postać – rasista, porywczy i nie zawsze działający zgodnie z prawem.

Film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” poraża i pochłania, zaskakuje i zmusza do refleksji. Według mnie to bardzo mocny dramat o bólu, poszukiwaniu prawdy i trudnej sztuce wybaczania. Piękna historia, opowiedziana niespiesznie z perfekcyjnymi portretami psychologicznymi postaci, doskonałymi dialogami. To film bardzo klimatyczny, nasączony ludzkimi dramatami. Wrażliwy i bardzo realistyczny.Film niemalże idealny pod każdym względem. Zdobył cztery Złote Globy i otrzymał siedem nominacji do Oscarów. W pełni zasłużonych.

Dla mnie ten seans był niezapomnianym przeżyciem. Chłonęłam każdy kadr, każde słowo czekając na więcej, więcej, więcej …
Jeśli szukacie perełki, jeśli szukacie ciekawej choć gorzkiej historii to film dla Was, film obok którego nie da się przejść obojętnie. Polecam.

trzy billboardy za ebbing, missouri8.0/10

trzy billboardy za ebbing, missouri
8.3/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *