Kino dla Ciebie

WATAHA (2014-2017) – serial

Kino Dla Ciebie8/10

Gatunek – akcja, kryminał

Produkcja – Polska

Rok – 2014

Scenariusz – Maciej Majewski

Reżyseria – Marek Lechki, Michał Garda

Wataha

 

„Wataha” jest magicznym i tajemniczym polskim serialem produkcji HBO. Zachwycają w nim przede wszystkim piękne zdjęcia Bieszczad, mgliste obrazy, tajemniczość i świetna muzyka, która potęguje mroczną atmosferę. Wciągająca intryga, zagadka która do końca pierwszego sezonu pozostaje nie do końca rozwiązana, układy, międzynarodowa afera – to wszystko powoduje że z każdym odcinkiem jest coraz ciekawiej. Z każdym odcinkiem czekamy na więcej, snując domysły nie zawsze właściwe…Mistrzowskie zakończenie pierwszego sezonu, zakończenie otwarte było jednocześnie zapowiedzią, że powstanie kontynuacja. I powstała, na szczęście 🙂

Drugi sezon „Watahy” okazał się równie porywający jak sezon pierwszy. Tym razem akcja skupiła się na bardzo aktualnym problemie uchodźców i imigrantów. Wciągająca fabuła, bardzo dobra gra aktorska, wyśmienite zdjęcia Bieszczad czynią z serialu bardzo dobrą rodzimą produkcję. To serial niezwykle klimatyczny, mroczny i tajemniczy, realistyczny i poruszający. A do tego pełnokrwiści bohaterowie – mocni, przekonujący i bardzo wyraziście zagrani. Należy tu wspomnieć chociażby Leszka Lichotę w doskonałej kreacji tajemniczego Rebrowa, Jacka Lenartowicza jako Łuczaka czy wspaniałą Aleksandrę Popławską w roli pani prokurator, która nie bacząc na trudności walczy o odkrycie prawdy.

„Wataha” to serial, który z pełną odpowiedzialnością mogę polecić każdemu. Miłośnikom kryminałów, thrillerów i wszystkim zakochanym w Bieszczadach. Dużo się w nim dzieje, dużo w nim zaskoczenia, dynamiki i emocji na najwyższym poziomie.
W mojej ocenie to serial, który dorównuje swoim poziomem zachodnim produkcjom. Liczę na to, że produkcja nie została zakończona na drugim sezonie. Serial niesie bowiem w sobie potencjał na kilka bardzo dobrych sezonów. Oby.

Nie jest to może aż tak brutalny serial kryminalny jak przystało na rasowy kryminał ale to obraz mroczny i tajemniczy. Czasami bywa trochę i nudno ale rekompensatą są w takich momentach realistyczne obrazy i klimat, który nie pozwala oderwać się od ekranu.
Warto obejrzeć !

filmweb7.6/10

3 komentarze do “WATAHA (2014-2017) – serial

  1. To co mnie przede wszystkim ujęło to muzyka. Świetna. A serial, choć daleko mu do arcydzieła, to jednak miał to coś, co sprawiało, że oglądało się naprawdę z przyjemnością i bez cienia nudy. Także czekam na więcej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *