Kino dla Ciebie

WDOWY (2018)

wdowy7.5/10

Gatunek – dramat, kryminał

Produkcja – USA,Wielka Brytania

Rok – 2018

Reżyseria – Steve McQueen

Scenariusz – Steve McQueen,Gillian Flynn

„Wdowy” (oryginalny tytuł „Widows”) to porywająca historia kobiet, które pozostawione z długami przez mężów – przestępców, biorą sprawy w swoje ręce i zawiązują spisek. Film powstał na podstawie powieści Lyndy La Plante pod tym samym tytułem.
Jest on świetną mieszanką kina zemsty, kina gangsterskiego i politycznego połączonego z wątkami rasowymi i feministycznymi.
Perfekcyjnie dobrano w nim obsadę aktorską. Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki i Cynthia Erivo to cztery różne kobiety, cztery różne charaktery, które idealnie odnajdują się w nowej dla siebie sytuacji. Wszystkie zagrały bardzo przekonująco, świetnie oddając emocje, które targały każdą z kobiet. Ta czwórka aktorek to z pewnością jedna z najmocniejszych jeśli nie najmocniejsza strona filmu.

„Wdowy” obfitują w niezwykle dynamiczną, trzymającą w napięciu akcję i doskonałe tło polityczno-społeczne. Nie nużą, zaskakują i burzą stereotyp „słabej płci”. Są dobrym thrillerem, poruszającym wiele istotnych tematów. Owszem, jest tu trochę niedociągnięć reżyserskich ale co najważniejsze i tak intrygują i nie pozostawiają widza obojętnym. To w mojej ocenie pełnokrwiste kino. Kino, które pod płaszczykiem dobrej historii kryminalnej opowiada o niesprawiedliwości społecznej i trudnej walce o przetrwanie.
Film jest tak naprawdę pretekstem do pokazania całego brudu miasta. Miasta przesiąkniętego korupcją, konfliktami na tle rasowym. Miasta chylącego się ku upadkowi.

To ważne kino, które próbuje odpowiedzieć na wiele trudnych pytań. Królują w nim dobre obrazy, przepełnione przemocą ale także ironia, która miesza się z rzeczywistością.
Podsumowując. W mojej ocenie „Wdowy” to dobry, mroczny kryminał. Krytyczny i bardzo aktualny. Atrakcyjne i ważne kino dające dużo dobrej, wbijającej w fotel rozrywki. Warte obejrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *