Kino dla Ciebie

WHIPLASH (2014)

Kino Dla Ciebie9/10

filmweb8.4/10

Kino Dla Ciebie8.6/10

Gatunek – dramat,muzyczny

Rok – 2014

Produkcja – USA

Scenariusz – Damien Chazelle

Reżyseria – Damien Chazelle

WHIPLASH (2014)

 

„Whiplash” to ambitne i rewelacyjne kino ! Film o życiu, ludziach ogarniętych pasją, muzyce i o tym jak bardzo można poświęcić się aby osiągnąć sukces.
To także wspaniały pojedynek psychologiczny dwóch mocnych osobowości:bezwzględnego i stosującego nieludzkie metody Fletchera (w tej roli genialny J.K.Simmons) oraz młodego pasjonata jazzu, Andrew w rolę którego wcielił się młody Miles Teller.

Mimo, że nie należę ani do znawców ani pasjonatów jazzu muszę przyznać, że muzyka z filmu wdarła się do mojego umysłu, poraziła, była idealnym przekazem emocji i uczuć.
Stała się dla mnie jednym z głównych bohaterów i podobnie jak człowiek bardzo sugestywnie ukazała uczucia.
Film zachwycił mnie swoim scenariuszem, prostotą, grą aktorską i zdjęciami. Zdjęciami, które pokazały bardzo sugestywnie każdy najdrobniejszy szczegół walki o sławę, walki między Fletcherem i Andrew.

To bardzo uniwersalny film mówiący o samotności, wytrwałości i determinacji.

Niby prosta fabuła ale sposób jej przedstawienia, sposób realizacji to istne mistrzostwo! Wzorcowy i idealnie oddający to, co zostało ukryte między słowami.
„Whiplash” jest filmem, który pochłania,trzyma w napięciu i hipnotyzuje.
Hipnotyzuje tak bardzo, że po seansie długo jeszcze delektujemy się każdym kadrem, popadamy w zadumę nad psychiką człowieka. Z oceną postępowania bohaterów musimy jednak uporać się sami.
Nie jest to film lekki, łatwy i przyjemny ale elektryzujący i taki, o którym nie da się łatwo zapomnieć. Zdecydowanie POLECAM!


1 komentarz do “WHIPLASH (2014)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *