Kino dla Ciebie

WHISKEY TANGO FOXTROT (2016)

whiskey tango foxtrot7/10

Gatunek – komedia, wojenny

Produkcja – USA

Rok – 2016

Reżyseria -Glenn Ficarra, John Requa

Scenariusz – Robert Carlock

„Whiskey Tango Foxtrot” to przepełniona humorem i oparta na faktach historia dziennikarki Kim Barker, która podejmuje decyzję o wyjeździe do Afganistanu.
Film ukazuje wojenne realia z perspektywy reporterów relacjonujących wydarzenia z Kabulu.
Mamy w nim jednak nie tylko obraz wojny ale mniej znany obraz Afganistanu. Kultura, codzienne życie mieszkańców, wojna, akcje militarne i rozrywkowe życie żołnierzy przeplatają się dając zupełnie inny obraz konfliktu.

„Whiskey Tango Foxtrot” momentami szokuje ale bawi przede wszystkim. Jest lekkim filmem, który mimo tematu wojny ogląda się niezwykle przyjemnie. Jego zaletą jest przede wszystkim bardzo dobra obsada aktorska – Tina Fey, Martin Freeman i cała plejada aktorów, również drugoplanowych.
Do tego strona wizualna obrazu idealnie oddaje realia panujące w stolicy Afganistanu.
Bardzo dobre zdjęcia, scenografia i charakteryzacja przenoszą widza do kraju ogarniętego wojną, do kraju o innej kulturze i tradycjach.

Muszę przyznać, że mimo pewnych niedociągnięć, mimo błahej fabuły „Whiskey Tango Foxtrot” był dla mnie dobrą rozrywką – filmem, który oglądałam bez cienia nudy.
To film nie tylko o wojnie. To film o potrzebie adrenaliny, o potrzebie zaistnienia, o potrzebie przemiany do jakiej dążyła Kim Barker.
Polecam. Gwarantuję dobrą zabawę, inne spojrzenie na wojnę i pracę reporterów wojennych.

whiskey tango foxtrot 6.5/10

whiskey tango foxtrot6.6/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *