Kino dla Ciebie

WIELKI LIBERACE (2013)

wielki liberace8/10

Gatunek – biograficzny, dramat

Produkcja – USA

Rok – 2013

Reżyseria – Steven Soderbergh

Scenariusz – Richard LaGravenese


„Wielki Liberace” ( oryginalny tytuł „Behind Candelabra” ) jest opartą na faktach historią życia i kariery ikony homoseksualistów Lee Liberace’a. Obraz skupia się na ostatniej dekadzie burzliwego życia artysty i jego związku ze Scottem Thorsonem.
W filmie urzeka przede wszystkim wspaniała gra aktorska. Duet Michael Douglas i Matt Damon niemalże perfekcyjnie ukazał relacje łączące Lee i Scotta.

„Wielki Liberace” to przede wszystkim piękny film o miłości. Miłości innej, zakazanej i zgubnej.
To także obraz ukazujący lęki wielkiego gwiazdora. Bardzo poważne i ponadczasowe tematy zostały jednak ukazane w sposób lekki i bardzo przemawiający do widza.
Świetnie przedstawiono kiczowate życie Lee, otaczający go przepych i iście barokowe gadżety.
Doskonała scenografia, doskonale wkomponowana muzyka i doskonałe zdjęcia dopełniają całości. A całość to piękny film – lekki, klimatyczny i bardzo miły w odbiorze. Profesjonalnie zrealizowany i profesjonalnie zagrany.

Rozkoszowałam się każdym kadrem filmu „Wielki Liberace”. Pochłonął mnie i zauroczył. Mimo swojej „kiczowatości”, mimo lekkiej fabuły oglądałam go z przyjemnością. Wywołał we mnie skrajne uczucia – od śmiechu aż do smutku.
Film został doceniony nie tylko przez publiczność ale i krytyków filmowych otrzymując kilkanaście nagród i nominacji. Uhonorowano go m.in. dwoma Złotymi Globami i ośmioma nagrodami Emmy. „Wielki Liberace” zachwyci na pewno wielbicieli talentu Michaela Douglasa, pasjonatów mistrzowskiej charakteryzacji, lekkiej rozrywki oraz fanów twórczości Lee Liberace.
Zdecydowanie polecam!

wielki liberace6.5/10

wielki liberace7.0/10

4 komentarze do “WIELKI LIBERACE (2013)

  1. Trochę omijałam ten film, bo wydawało mi się, że to nie moje klimaty. Ale któregoś razu, w sumie dość przypadkowo, obejrzałam. No i muszę powiedzieć, że pochłonął mnie. Oglądało się naprawdę bardzo przyjemnie, bez cienia nudy. Do tego Douglas świetnie zagrał. Film naprawdę klimatyczny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *