Kino dla Ciebie

WIND RIVER (2017)

Wind River8/10

Gatunek – thriller

Produkcja – Kanada, USA, Wielka Brytania

Rok – 2017

Reżyseria – Taylor Sheridan

Scenariusz – Taylor Sheridan


„Wind River” to chłodny, surowy i tajemniczy thriller rozgrywający się w rezerwacie Indian pośród gór stanu Wyoming. Film ten poraża swoją fabułą, świetną grą aktorską i minimalistycznymi dialogami. Uroku dodają mu również surowe, zimne zdjęcia i klimatyczna muzyka.
To obraz bardzo emocjonalny, nienużący, wymagający od widza niezwykłego skupienia. Doskonale przedstawiono w nim portrety psychologiczne bohaterów.
Niebanalna fabuła i mrożąca krew w żyłach zagadka kryminalna nie pozwalają ani na chwilę oderwać się od ekranu.
To film bardzo mądry, zapadający na długo w pamięć. Przeraża tym bardziej, że oparto go na prawdziwej historii. Po seansie byłam emocjonalnie ale pozytywnie zmęczona i zdecydowanie zaliczyłam film perełek.

„Wind River” jest bardzo dobrym debiutem reżyserskim Taylora Sheridana. Tak dobrym, że film został zauważony i uhonorowany m.in. na festiwalu w Cannes. Z pozoru prosta historia została w nim opowiedziana w sposób mistrzowski. To przede wszystkim historia o ludziach żyjących z dala od cywilizacji, nie mających perspektyw na polepszenie swego losu i zmagających się z dziką przyrodą. Historia, w której monotonia i pustka wyzwalają w człowieku najgorsze instynkty.

„Wind River” poruszył mnie i zauroczył. Mimo bestialstwa, mimo ogromu tragedii był niezwykle emocjonalnym przeżyciem i pozostanie na długo w mojej pamięci. Kameralny i tajemniczy, chłodny i niespieszny jest idealną propozycją dla osób lubiących ogrom emocji, niełatwe rozwiązania i niebanalne kino. Polecam.

Wind River7.3/10

Wind River
7.8/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *