Kino dla Ciebie
Kino dla Ciebie

WSZYSTKO ZA ŻYCIE (2007)

Kino Dla Ciebie10/10

filmweb8.0/10

Kino Dla Ciebie8.2/10

Gatunek – biograficzny, dramat, przygodowy

Produkcja – USA

Rok – 2007

Reżyseria – Sean Penn

Scenariusz – Sean Penn

WSZYSTKO ZA ŻYCIE (2007)

„Wszystko za życie”, angielski tytuł „Into the Wild”, to wyjątkowo piękna opowieść o pogoni za szczęściem i wolnością. Film o realizacji swoich najskrytszych marzeń i próbie odbudowania więzi z otaczającą nas naturą, o samodzielności i samotności. Oglądając „Wszystko za życie” zazdrościłam głównemu bohaterowi (w tej roli świetny Emile Hirsch) jego odwagi w walce o szczęście i spokój. Batalii prowadzonej wbrew wszystkiemu: najbliższym, otoczeniu i często wbrew samemu sobie. Zazdrościłam i jednocześnie podziwiałam. A było co podziwiać — film jest bowiem pod każdym względem wręcz idealny. Plastycznie perfekcyjny z doskonałymi zdjęciami, pięknie wkomponowaną muzyką i słowami, które padają tylko wtedy gdy jest to naprawdę niezbędne.

Doprawdy urzekł mnie ten film — chłonęłam go każdą częścią siebie, przeżywając to, co dzieje się na ekranie i jednocześnie żałując, że seans trwa tylko 148 minut 🙂 Takie filmy jak „Wszystko za życie”, mogłyby trwać wieczność a i tak nie byłabym ani chwilę znudzona. „Into the Wild” jest wzruszającą i prawdziwą epicką opowieścią, tym bardziej poruszającą, bo opartą na prawdziwej historii. Za tak rewelacyjny film należą się przede wszystkim słowa uznania dla Seana Penna, jako scenarzysty i reżysera oraz genialnego Emila Hirscha w roli Christophera McCandlessa.

Niezmiernie rzadko wystawiam maksymalną notę, ale w wypadku tego obrazu nie miałam żadnych wątpliwości —  arcydzieło! Po skończonej projekcji długo miałam natłok myśli, a słowa wypowiadane w filmie stały się jednym z moich ulubionych cytatów filmowych: Szczęście jest tylko wtedy prawdziwe, kiedy się nim dzielimy”. Polecam film wszystkim, którzy szukają swojego miejsca na Ziemi i tym, którzy chcą uwolnić się od zakłamania, tłumu i nienawiści. A ja? Ja wrócę do tego filmu na pewno jeszcze nie raz.

4 komentarze do “WSZYSTKO ZA ŻYCIE (2007)

  1. No pięknie napisane! I dziękuję, że uzupełniłaś ten wpis 🙂 Aż mi się zachciało znowu, po raz kolejny do niego wrócić.. Jeden z najlepszych filmów, kocham, uwielbiam, ach i och! <3

    1. 🙂 Też niedługo do niego wrócę – to już prawie rok kiedy widziałam po raz pierwszy. Mimo wylanych łez ( tak było w moim wypadku ) film działa niezwykle pozytywnie, budująco

  2. Jestem zafascynowana każdą osobą, która kocha ten film równie mocno, jak ja. Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek widziałam! Emile Hirsch + Sean Penn + Eddie Vedder = coś genialnego. Wracam do niego za każdym razem, kiedy chcę coś obejrzeć (średnio raz na trzy miesiące oglądam sobie, jeśli nie cały, to ulubione sceny :))

    Zapraszam do siebie, też w dużej mierze param się recenzjami. http://okreslac-znaczy-ograniczac.blogspot.com/ :))) Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *