Kino dla Ciebie

X+Y (2014)

X+Y (2014)8/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Wielka Brytania

Rok – 2014

Reżyseria – Morgan Matthews

Scenariusz – James Graham

X+Y (2014)„X+Y” (oryginalny tytuł „A Brillant Young Mind”) to bardzo dobry dramat traktujący o młodzieży, nauczaniu i wyobcowaniu tych, którzy myślą ponad przeciętność.
Urzekł mnie ten film – nieobca mi przecież tematyka a do tego sposób przekazu – może spodobać się on każdemu. Pozytywny odbiór to przede wszystkim zasługa młodego Asa Butterfielde w roli Nathana – chłopca  o nieprzeciętnych zdolnościach matematycznych, dla którego bezosobowe liczby są ważniejsze niż ludzie, dla którego sukces i przyjaźń stają się drogą do normalnego życia, do pozbycia się traumy z dzieciństwa.
Film uczy przede wszystkim, że pokonanie izolacji i uprzedzeń jest możliwe przede wszystkim przez kontakt z innymi ludźmi, ludźmi którzy pomagają radzić sobie w trudnych sytuacjach i rozbudzają w nas pozytywne zachowania.
W sposób bardzo trafny i jednocześnie bolesny pokazano w filmie bariery pomiędzy ludźmi, nawet tymi z najbliższego otoczenia.

„X+Y” to dobry film przede wszystkim dla młodzieży, nauczycieli i rodziców oraz wszystkich, którzy kochają młodzież, matematykę i szukają sposobu na wyjście z trudnych życiowych sytuacji. Nie jest to jakieś wielkie kino ale dobry obraz, uczący przede wszystkim tolerancji, pozytywnie nastrajający do życia i ludzi. Ciekawa fabuła i ciekawie opowiedziana, do tego doskonała muzyka i bardzo dobra gra młodych aktorów nie pozwalają ani na chwilę nudy. Zdecydowanie polecam – to film z pozoru banalny o rzeczach niebanalnych 🙂 Idealny dla tych, którzy czują się „inni”, którzy zamykają się we własnym świecie.

X+Y (2014)

7.2/10

X+Y (2014)7.2/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *