Kino dla Ciebie

Z PODNIESIONYM CZOŁEM (2015)

z podniesionym czołem7/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Francja

Rok – 2015

Reżyseria – Emmanuelle Bercot

Scenariusz – Emmanuelle Bercot, Marcia Romano

z podniesionym czołem

„Z podniesionym czołem” (oryginalny tytuł „La tete haute”) to mocny, bardzo naturalistyczny i surowy obraz. Niezwykle sugestywnie pokazano w nim osobowość młodego człowieka – nieprzystosowanego do życia w społeczeństwie buntownika-przestępcy.
Główny bohater to jednocześnie zagubiony człowiek, który poszukuje bliskości, zrozumienia i miłości. Sam niestety nie potrafi sobie pomóc – niby wychodzi na prostą by za moment popełnić kolejny błąd.

„Z podniesionym czołem” to bardzo dobry i przejmujący film o trudnym dojrzewaniu, o zaniedbaniach ze strony rodziny a jednocześnie pochwała sprawnie działającego sytemu opiekuńczego.
Niezwykłą zaletą filmu jest obsada aktorska. Odtwórca głównej roli – Rod Paradot, zagrał niezwykle przekonująco. Widząc go na ekranie wierzymy w każdy jego krok, każde zachowanie, w każdy objaw uczucia. Za rolę w filmie Paradot został nagrodzony Cezarem dla najbardziej obiecującego aktora.

„Z podniesionym czołem” jest filmem, który mimo pewnych niedociągnięć ogląda się z dużym zainteresowaniem. Oglądając obraz odnosimy czasami wrażenie, że mamy do czynienia z filmem dokumentalnym. Z niezwykłą dokładnością pokazano w nim bowiem działania pracowników socjalnych, pracę sądu i ośrodków wychowawczych.
To film emocjonalny i sugestywny, prosty i przekonujący.
Nie jest to kino łatwe. Nie jest to kino porywające. Warte jednak uwagi ze względu na swój realizm, przesłanie i wiele życiowych prawd. Polecam go szczególnie tym, którzy na co dzień spotykają się z problemami młodzieży, którzy walczą o to aby nikogo nie spisywać na straty.

z podniesionym czołem6.7/10

z podniesionym czołem7.1/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *