Kino dla Ciebie

ZABÓJCY BAŻANTÓW (2014)

Zabójcy bażantów (2014)7/10

Gatunek – kryminał, thriller

Produkcja – Dania

Rok – 2014

Reżyseria – Mikkel Norgaard

Scenariusz – Nicolaj Arcel, Rasmus Heisterberg

ZABÓJCY BAŻANTÓW (2014)
„Zabójcy bażantów” ( oryginalny tytuł „Fasandraeberne” ) są kolejnym filmem udowadniającym, że kino skandynawskie jest niepowtarzalne, chłodne i godne uwagi. To mroczna i klimatyczna przypowieść o zbrodni i karze, o walce dobra ze złem.
Film jest adaptacją powieści Adler – Olsena autora, którego „Kobieta w klatce” została również przeniesiona na ekran.
„Zabójcy bażantów” są filmem z doskonałą atmosferą, perfekcyjnie zarysowanymi postaciami i napięciem, które nie opuszcza nas do końca seansu. Obraz może i przewidywalny ale nie to stanowi o jego walorach. Najważniejsze są bowiem postaci – ich natura, zło i dobro, złożoność i nieprzewidywalność zachowań.

Głównymi bohaterami są wprawdzie dwaj detektywi – Carl oraz Assad (Nicolaj Lie Kaas i Fares Fares) ale najistotniejszą postacią, która prowadzi do rozwikłania zagadki z przeszłości jest Kimmie (Danica Curcic). Pragnie ona zemsty na swoich oprawcach, pragnie po latach ukarać tych, którzy doprowadzili do jej traumy i wielu niewyjaśnionych zbrodni.
„Zabójcy bażantów” są dobrym, klimatycznym i mrocznym kryminałem, thrillerem.
Brutalnym i przerażającym, niełatwym w odbiorze.

Mimo ogromu zbrodni, mimo niedociągnięć fabularnych film ogląda się niezwykle dobrze. Fani kina skandynawskiego będą usatysfakcjonowani bo „Zabójcy bażantów” nie odbiegają formą od innych skandynawskich produkcji. Zdecydowanie polecam ten film.

Zabójcy bażantów (2014)

6.9/10

Zabójcy bażantów (2014)7.1/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *