Kino dla Ciebie

ZAKŁADNIK Z WALL STREET (2016)

zakładnik z wall street7/10

Gatunek – dramat, thriller

Produkcja – USA

Rok – 2016

Reżyseria – Jodie Foster

Scenariusz – Alan DiFiore, Jim Kouf, Jamie Linden

zakładnik z wall street

„Zakładnik z Wall Street” ( oryginalny tytuł „Money Monster” ) to sprawnie zrealizowany i zagrany thriller. Jodie Foster pokazuje w nim pułapki giełdy, tragiczne losy ludzi , którzy stracili wszystko. Dość sugestywnie ale jednocześnie niedokładnie przedstawiono również podłoże kryzysu giełdowego, powiązania, rolę informacji.
Największą według mnie zaletą filmu „Zakładnik z Wall Street” jest para znakomitych aktorów –
George Clooney w roli prezentera telewizyjnego, który prowadząc show analizuje rynek finansowy a obok niego Julia Roberts w roli doskonałej producentki programu – zorganizowanej i chłodnej, która próbuje zapobiec tragedii.

„Zakładnik z Wall Street” jest filmem z dużą dozą dramatu, napięciem towarzyszącym do ostatniego kadru i mnóstwem dylematów. Bardzo realistyczny i brudny, z dobrym tempem, porywającą akcją, idealnie dobranym dźwiękiem i zdjęciami.
Przemiana psychologiczna Lee – głównego bohatera i  jego dylematy mogą być nauką dla dziennikarzy. Dziennikarzy, którzy goniąc za sensacją nie powinni zapominać o ludziach, o tym co dobre dla innych a przede wszystkim o prawdzie. To nie pierwszy i na pewno nie ostatni film, który pokazuje odpowiedzialność mediów za losy widza.

Muszę przyznać, że oglądając film „Zakładnik z Wall Street” czułam się tak, jakbym sama uczestniczyła w tragicznych, rozgrywających się przed moimi oczami wydarzeniach. To film niezwykle przekonujący i taki, który ogląda się z dużym zainteresowaniem. Dobra przestroga i dobra krytyka. Krytyka nie tylko mediów, nie tylko rynku finansowego ale i nas samych – łatwowiernych i bezkrytycznych widzów. Polecam – warto poświęcić mu czas.

zakładnik z wall street6.5/10

zakładnik z wall street6.6/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *