Kino dla Ciebie

ZDJĘCIE W GODZINĘ (2002)

zdjęcie w godzinę8/10

Gatunek – thriller, psychologiczny

Produkcja – USA

Rok – 2002

Reżyseria – Mark Romanek

Scenariusz – Mark Romanek

zdjęcie w godzinę

„Zdjęcie w godzinę” (oryginalny tytuł „One Hour Photo”) to niemalże perfekcyjny, głęboki thriller psychologiczny o człowieku, który nigdy nie zaznał szczęścia i miłości.
W rolę samotnika pracującego w punkcie fotograficznym wcielił się doskonały Robin Williams. Jego bohater jest wielkim marzycielem – człowiekiem samotnym, niechcianym, budującym swój własny, wyidealizowany świat. Odkrywając bolesną prawdę o swoim wyimaginowanym świecie próbuje ukarać winnych i naprawić to, co nie istnieje.

„Zdjęcie w godzinę” jest filmem, w którym rzeczywistość miesza się z marzeniami, prawda z wyobrażeniem, dobro ze złem. To film zaskakujący, pełen napięcia i niepewności. W moim odczuciu obraz głęboko refleksyjny, uczący tego, że maniakalny świr może być w rzeczywistości ofiarą traumy z przeszłości. Tak też było w przypadku głównego bohatera. Bohatera, który budzi współczucie i jednocześnie zrozumienie.
Nie da się ukryć, że rola Robina Williamsa to jedna z jego najlepszych ról i największy atut filmu. Słusznie nagrodzono go Saturnem dla najlepszego aktora.
Oprócz wyśmienitej gry aktorskiej walorami obrazu są nietuzinkowe zdjęcia, kolorystyka i ścieżka dźwiękowa. „Zdjęcie w godzinę” nie jest na pewno filmem łatwym ale to wbrew pozorom przepiękny obraz, wzruszający i zmuszający do myślenia. Obraz będący odzwierciedleniem uczuć wielu samotnych osób, które boją się życia, boją się odrzucenia i cierpień.

Polecam go szczególnie teraz – melancholijna jesienna aura sprzyja refleksyjnym filmom. Gwarantuję, że po seansie długo będziecie zastanawiać się nad psychiką ludzką, nad tym co w życiu ważne i nad mylnymi pozorami, które często prowadzą do niewłaściwej oceny człowieka.

zdjęcie w godzinę6.6/10

zdjęcie w godzinę6.8/10

2 komentarze do “ZDJĘCIE W GODZINĘ (2002)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *