Kino dla Ciebie

ŻEGNAJ CHRISTOPHER ROBIN (2017)

żegnaj christopher robin7/10

Gatunek – biograficzny, familijny

Produkcja – Wielka Brytania

Rok – 2017

Reżyseria – Simon Curtis

Scenariusz – Frank Cottrell Boyce, Simon Vaughan


„Żegnaj Christopher Robin” (oryginalny tytuł „Goodbye Christopher Robin”) jest historią życia i twórczości A.A. Milne – autora kultowego „Kubusia Puchatka”.
Niezwykle ciepłe, bajeczne i wzruszające kino. Kino o przyjaźni, miłości, marzeniach i o tym, co w życiu najważniejsze. Kino mądre, z wieloma uniwersalnymi prawdami, przemyśleniami dotyczącymi ludzi i ich charakterów. To film o sławie, zagubieniu i rodzinie, która powinna być najważniejsza dla każdego.

„Żegnaj Christopher Robin” zachwyca przede wszystkim pięknymi zdjęciami, bajeczną scenografią i klimatem, który przenosi nas w świat dzieciństwa, beztroski i bajek.
Swój urok film zawdzięcza także świetnym kreacjom aktorskim. Największe brawa należą się Willowi Tilstonowi, który wcielił się w rolę młodego Christophera Robina. Dzięki niemu przenosimy się do Stumilowego Lasu, dzięki niemu poznajemy wzruszające przygody zwierząt – przyjaciół. Grana przez niego postać jest typowym beztroskim chłopcem, ciepłym i szukającym przyjaźni. Wśród obsady aktorskiej króluje także Domhnall Gleeson jako A.A.Milne. Człowiek z poranioną przez wojnę psychiką, zraniony i zamknięty w swoim świecie.

„Żegnaj Christopher Robin” porusza i pochłania, fascynuje i uczy. Spodoba się na pewno nie tylko tym, którzy swoje dzieciństwo spędzili wśród książek o Kubusiu Puchatku. To kino dla każdego i w każdym wieku. Mimo odrobiny goryczy, mimo pojawiającego się w filmie smutku płynące z niego dobro i ciepło zwycięża. Polecam. Na pewno będzie to pozytywne spotkanie 🙂

żegnaj christopher robin7.5/10

żegnaj christopher robin7.1/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *