Kino dla Ciebie

ZJAWA (2015)

Zjawa (2015)9/10

Gatunek – dramat, przygodowy

Produkcja – USA

Rok -2015

Reżyseria -Alejandro Gonzales Inarritu

Scenariusz – Alejandro Gonzales Inarritu, Mark L. Smith

Zjawa

„Zjawa” ( oryginalny tytuł „The Revenant” ) to doskonały film o nadziei, zemście i walce z bezwzględną naturą. Perfekcyjny scenariusz i reżyseria, doborowa obsada aktorska i doskonałe zdjęcia czynią z tego obrazu wyśmienite widowisko.
Film powstał na podstawie powieści Michaela Punke – ” The Revenant: A Novel of Revenge”.
Zaskakują w nim przede wszystkim niesamowicie realistyczne ujęcia dzikiej natury. Drastyczne sceny walki o przetrwanie głównych bohaterów przerażają swoim realizmem i brutalnością.
Wręcz idealnie oddają uczucia i emocje – lęk, walkę o przetrwanie i bezsilność człowieka w dziczy.

„Zjawa” jest niezwykle pochłaniającym obrazem. Obrazem o nierównej walce człowieka z naturą, jego zagubieniu i próbie pokonania swoich lęków. To film niezwykle przekonujący, prawdziwy i budzący wiele emocji. Pojawiające się w nim postaci są bardzo wiarygodne, podziwiane i znienawidzone przez widza.
Szczególnie Leonardo DiCaprio w roli samotnego mściciela Hugh Glassa zagrał w mojej ocenie rolę swojego życia. Zagrał całym sobą oddając ból, cierpienie i determinację głównego bohatera.
Tym razem zasługuje on na najwyższe uznanie i zdziwię się jeśli nie otrzyma Oscara dla pierwszoplanowego aktora.
Ale nie tylko jemu należą się wyrazy najwyższego uznania. Również Tom Hardy jako John FItzgerald przepełnił swoją  postać realizmem, odrazą i emocjami.

„Zjawa” nie jest na pewno filmem łatwym ale pięknym i niepowtarzalnym. Ukazuje niezwykłą siłę walki, walki z samym sobą i przeciwnościami. Uczy jak odnaleźć siebie w sytuacjach skrajnych, jak walczyć, nie poddawać się i dążyć do sprawiedliwości.
Mimo dość długiego, prawie trzygodzinnego czasu projekcji nie nudziłam się ani przez chwilę. Chłonąc każdy kadr, każde skrywane emocje bohaterów.
Zdecydowanie polecam. To film nietypowy, niemalże perfekcyjny i bardzo wymowny. Zmusza do zastanowienia się nad sobą, nad ludzkością i związkiem człowieka z naturą.

Zjawa (2015)

7.5/10

Zjawa (2015)8.3/10

6 komentarzy do “ZJAWA (2015)

  1. Jedyne co można powiedzieć po seansie – perfekcyjny pod każdym względem. Człowiek w zderzeniu z naturą, człowiek w zderzeniu z człowiekiem …przerażający, bardzo prawdziwy obraz. Polecam

    1. Nie wszystkim się spodoba ale naprawdę warto spróbować . Warunek – odizolować się od otoczenia i oglądać na dużym ekranie ( jeśli to możliwe …)

  2. U mnie 10/10! Dla mnie film totalny!!! Nawet nie myślałam, że coś takiego dostanę gdy do niego siadałam.. Zdjęcia! Muzyka! Leo! Tom! Oglądałam już go trzy razy, za każdym razem ta sama moc! Wrócę do niego na pewno jeszcze nie raz!

  3. Musi być przynajmniej jeden Oscar ( oby dla Leo 😉 ). Niezapomniane widowisko – to trzeba zobaczyć koniecznie na dużym ekranie.Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *