Kino dla Ciebie
Kino Dla Ciebie

ZJAZD ABSOLWENTÓW (2013)

Kino Dla Ciebie8/10

filmweb6.9/10

Kino Dla Ciebie7.0/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Szwecja

Rok – 2013

Reżyseria – Anna Odell

Scenariusz – Anna Odell

ZJAZD ABSOLWENTÓW (2013)

„Zjazd absolwentów” (szwedzki tytuł: „Återträffen”) to bardzo dobry film, poruszający aktualne i nieobce przecież problemy: szkolny mobbing, przemoc, poczucie wyobcowania i samotność. Obraz skonstruowano w bardzo oryginalny sposób — to połączenie filmu fabularnego z wątkami dokumentalnymi. Połączenie tak dobre, że czasami zaciera się granica między obydwiema strukturami.

„Zjazd absolwentów” jest ciężkim i emocjonalnym obrazem, mądrym i skłaniającym do refleksji. Refleksji nad odpowiedzialnością za czyny popełnione w dzieciństwie, za zachowania, które odbiją się na przyszłym życiu naszym i innych ludzi. Film „Zjazd absolwentów” jest również swojego rodzaju szokującym eksperymentem, rozliczeniem z naszą przeszłością. Reżyserka, scenarzystka i zarazem odtwórczyni głównej roli, Anna Odell, sama doświadczyła w dzieciństwie mobbingu ze strony kolegów. Grając samą siebie prezentuje sytuacje, które zostawiły ślad w jej psychice, odczucia i zachowania swoje i swoich kolegów. Jednocześnie, w mojej  skromnej opinii, film pozwolił  Odell na uporanie się z przeszłością i słodką zemstę.

„Zjazd absolwentów” to dobre kino, pomagające nie tylko samej bohaterce, ale i innym, którzy przeżyli w dzieciństwie podobną traumę. Polecam Wam z całego swojego belferskiego serca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *