Kino dla Ciebie

ZŁAP MNIE, JEŚLI POTRAFISZ (2002)

złap mnie, jeśli potrafisz8/10

Gatunek – komedia kryminalna

Produkcja – Kanada, USA

Rok – 2002

Reżyseria – Stephen Spielberg

Scenariusz – Jeff Natanson

„Złap mnie, jeśli potrafisz” ( oryginalny tytuł „Catch Me If You Can” ) to oparta na faktach historia młodego fałszerza, który w latach sześćdziesiątych wyłudził z banków ponad 2,5 mln dolarów.
W mojej ocenie to jeden z najlepszych filmów Stevena Spielberga. Doskonale skonstruowany i świetnie zagrany. Spokojny ale jednocześnie nie pozbawiony elementów mocno sensacyjnych i humorystycznych.
„Złap mnie, jeśli potrafisz” nie jest wbrew pozorom tylko dobrze opowiedzianą historią życia Franka Abagnale’a. To przede wszystkim obraz młodego, zagubionego człowieka, który łamiąc prawo próbuje zrealizować swoje marzenia i znaleźć szczęście.
Pasjonujący obraz, w którym na szczególną uwagę zasługuje gra aktorska. Leonardo Di Caprio w roli oszusta to prawdziwy bohater, budzący w widzu pozytywne odczucia. Nie sposób nie wspomnieć również Christophera Walkena, który za rolę ojca Franka został uhonorowany nagrodą BAFTA dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Oprócz wyśmienitej obsady aktorskiej o sile filmu „Złap mnie, jeśli potrafisz” zdecydowały również wyśmienite zdjęcia i muzyka Johnego Williamsa. Oglądając obraz doskonale wczuwamy się w klimat, śledzimy pościg i jednocześnie dość specyficzną relację łączącą ścigającego i ściganego.
Muszę przyznać, że mimo ponad dwugodzinnego czasu projekcji oglądałam film z dużym zainteresowaniem, chłonąc każdy kadr i kibicując głównemu bohaterowi.

„Złap mnie, jeśli potrafisz” jest zabawnym i jednocześnie dramatycznym filmem, emocjonalnym a jednocześnie lekkim w odbiorze. Zdecydowanie polecam! Czas poświęcony na oglądanie tego obrazu na pewno nie będzie czasem straconym.

złap mnie, jeśli potrafisz7.9/10

złap mnie, jeśli potrafisz8.0/10

1 komentarz do “ZŁAP MNIE, JEŚLI POTRAFISZ (2002)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *