Kino dla Ciebie

ŻONA (2017)

żona8.5/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Szwecja,USA,Wielka Brytania

Rok – 2017

Reżyseria -Bjorn Runge

Scenariusz – Jane Anderson


„Żona” ( oryginalny tytuł „The Wife” ) to bardzo solidny film na podstawie powieści Meg Wolitzer pod tym samym tytułem. Solidny scenariusz, bardzo dobra realizacja a przede wszystkim perfekcyjna gra aktorska czynią z obrazu niemalże mistrzowskie dzieło.
Największe brawa należą się w nim Glenn Close, która jako Joan Castelman- tytułowa żona laureata nagrody Nobla wzniosła się na wyżyny kunsztu aktorskiego. Bardzo emocjonalnie i bardzo realistycznie pokazała skrajne uczucia, które targały na pozór słabą kobietą. Kobietą uwikłaną w pasożytniczy związek i uczestniczącą w oszustwie.
Kobietą, która poddała się dominacji mężczyzny poświęcając karierę dla swojego męża.
Z pozoru związek obydwu wygląda niemalże na idelany. Tak naprawdę jednak Joan gardzi swoim mężem, żałuje że dała się tak zmanipulować.
Glenn Close została doceniona za swoją doskonałą grę otrzymując Złoty Glob dla najlepszej aktorki w dramacie.

„Żona” to film pełen emocji, zaskakujący, bardzo gorzki i niezwykle wiarygodny. Porusza on bardzo ważne, bolesne i ponadczasowe problemy. Ile jest w stanie poświęcić kobieta dla mężczyzny, którego kocha? Czy w imię miłości może zrezygnować ze swojej kariery?
Wiele refleksji, wiele wątpliwości i wiele pytań spotka widz podczas oglądania tego niezapomnianego obrazu.

„Żona” jest na pozór filmem z prostą historią. Tak naprawdę to jednak bardzo głębokie i bardzo psychologiczne kino. Niepokojące, pełne napięcia, niezwykle mądre i ponadczasowe.
W mojej ocenie to obraz bardzo wymowny i bardzo inteligentny. Po seansie długo zastanawiałam się nad tym jak wielu „wielkich” mężczyzn tego świata byłoby nikim bez swojej żony.
Polecam ten film chociażby ze względu na doskonałe aktorstwo. Naprawdę warto poświęcić mu czas.

FILMWEB7.4/10
IMDb – 7.2/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *