Kino dla Ciebie

ŻONA IDEALNA (2009-2016) [serial]

żona idealna8/10

Gatunek – dramat, prawniczy

Produkcja – USA

Rok – 2009

Twórcy – Michelle King, Robert King

Zawsze obiecuję sobie po kolejnym obejrzanym serialu, że nie będzie następnego, bo to pochłaniacze czasu… Niestety, trudno dotrzymać sobie danego słowa, kiedy trafia się na dobry serial. Sięgając po „Żonę idealną” po prostu po raz kolejny wsiąkłam 😉

„Żona idealna” (oryginalny tytuł „The Good Wife”) to niebanalny dramat prawniczy z polityką w tle. Serial wciąga od pierwszego odcinka i trzyma poziom do ostatniego sezonu. Bardzo dobra gra aktorska wszystkich postaci, nawet tych drugoplanowych. Warto wspomnieć chociażby o Christinie Baranski, odtwórczyni roli żelaznej damy w kancelarii prawniczej, czy tytułowej „żonie idealnej” granej przez Julianne Margulies. Nie sposób wymienić wszystkich aktorów, ale wszyscy zasługują na uznanie — serialowe postaci są bowiem prawdziwe, realne i ludzkie.

W serialu „Żona idealna” przedstawiono w sposób bardzo energiczny kulisy procesów sądowniczych, walkę o władzę, politykę i związaną z nią korupcję, układy i relacje międzyludzkie. Każdy odcinek to odrębna sprawa, każdy odcinek to idealnie przeprowadzone śledztwo i rozprawa sądownicza. Mimo wielu poważnych tematów, w serialu nie brakuje również elementów humorystycznych, wprowadzanych w odpowiednim momencie, które idealnie rozładowują atmosferę.

Serial jest historią o kobietach silnych, niezależnych i skutecznych. O ich profesjonalizmie, świadomości i walce wbrew wszystkiemu. Wbrew otoczeniu, często nieczystymi metodami, często wbrew własnym przekonaniom.
Mocna fabuła, wyraziście i świetnie przedstawione postaci, doskonała obsada aktorska, emocje i realizm – to wszystko króluje w każdym odcinku serialu i nie gaśnie aż do finału.

To naprawdę dobry serial —  wspaniała rozrywka, od której nie można się oderwać aż do końca. Zakończenie sezonu siódmego i całej serii jest zakończeniem otwartym ale to naprawdę pożegnanie z serialem, niestety. Zżyłam się z większością bohaterów, będzie mi ich naprawdę brakować po skończonej emisji.

Zdecydowanie polecam „Żonę idealną”! Nie będziecie się nudzić —  to serial, który zadowoli większość kinomaniaków. Nie można od niego odejść, nie można nie wsiąknąć, więc…siadajcie, oglądajcie i delektujcie się serialem.
Takie chwile na szklanym ekranie nie trafiają się często 🙂 .

żona idealna8/10

żona idealna
8/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *